English
Ömer Mert

Ömer Mert

Yönetim Kurulu Başkanı

1969 doğumlu olan Ömer Mert, İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından aynı fakültede Mühendislik Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır. 1993 yılında profesyonel kariyerine başlangıç yaptığı sigortacılık sektöründe farklı şirketlerde görevler almasının ardından 2003-2005 yılları arasında Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de, 2005-2012 yılları arasında ise Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2012-2017 yılları arasında Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev alan Mert, Ocak 2017 tarihinden itibaren Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Devamını Oku
Adem Aykın

Adem Aykın

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1967 doğumlu Adem Aykın, Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1988 yılında Finansbank A.Ş.’de Yazılım Mühendisi olarak göreve başlamıştır. 1988-2005 yılları arasında Finansbank’ta Bilgi Teknolojileri Departmanı’nda ve IBTECH’te çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2006 yılından itibaren 5 yıl süresince, Fiba Grubu bünyesindeki Credit Europe Bank Rusya’da Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Aykın, 2011-2019 yılları arasında Fibabanka’da Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Bugün Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü görevlerini sürdürmektedir.

Devamını Oku
Alsev Utku

Alsev Utku

Yönetim Kurulu Üyesi

1971 doğumlu olan Alsev Utku, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Rotterdam School of Management, Erasmus University’de İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. 1994-1995 yılları arasında PWC’de çalışan Utku, 1995-2009 yılları arasında Finansbank A.Ş. bünyesinde Mali Kontrol ve Raporlama Bölümleri’nde çeşitli pozisyonlarda görev almasının ardından, son olarak Finansal Raporlama ve Planlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2009’da Fiba Holding bünyesinde Mali İşler Direktörü görevine atanan Utku, Ocak 2011 tarihinde ise Fibabanka A.Ş. Mali Kontrol ve Finansal Raporlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Ocak 2017 itibarıyla Fibabanka’da Genel Müdür Baş Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Utku aynı zamanda, Fibabanka A.Ş.’de Genel Müdür Vekili ve İcra Kurulu Üyesi’dir. Bu sorumluluklarına ek olarak Fiba Portföy Yönetimi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş.’de de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerini sürdürmektedir.

Devamını Oku
İhsan Elgin

İhsan Elgin

Yönetim Kurulu Üyesi

1977 doğumlu olan İhsan Elgin, Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2001 yılında Aygaz A.Ş.’de pazarlama uzmanı olarak başladığı görevine daha sonrasında yine Aygaz A.Ş.’de CRM Yöneticisi olarak devam etmiştir. 2009 yılında Kurucu Ortağı ve Genel Müdür Yardımcısı olduğu Climateminder şirketini kurmuştur. Ardından şirketi ABD’ye taşımış ve 2012 yılında da satışını gerçekleştirmiştir. Girişimcilik dünyasına adım attıktan sonra Özyeğin Üniversitesi’nde Türkiye’nin ilk teknoloji hızlandırma programı olan Girişim Fabrikası’nı kurmuştur. Finansal teknolojiler organizasyonu olan FinTech İstanbul'un ise kurucu ortağıdır. Türkiye’nin önde gelen şirketlerine, kurum içi girişimcilik, iş modeli- inovasyon stratejisi geliştirme ve kurum-girişim iş birlikleri konusunda danışmanlık veren Core Strateji şirketinin de kurucusudur. Fintech ve retailtech alanlarında kendisinin yatırımcı olduğu girişimler de mevcuttur. Bu görevlerinin yanı sıra aynı zamanda, İş Girişim Sermayesi Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesidir. Sn. Elgin, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Devamını Oku
Onuralp Aydaş

Onuralp Aydaş

Yönetim Kurulu Üyesi

1975 doğumlu olan Onuralp Aydaş, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra Darden School of Business, University of Virginia’da İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitiminin ardından yaklaşık 10 yıl JPMorgan ve Citigroup’ta Yatırım Bankacılığı bölümünde şirket satın alma ve birleşmeleri alanında çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür. Ünlü & Co yatırım bankasında 2 yıl kadar Starteji ve İş Geliştirme Direktörü olarak çalıştıktan sonra 2015 yılı başında Fiba Grubuna katılmıştır. Şubat 2015 tarihinden itibaren Fiba Holding’te Sermaye Piyasaları ve Yapılandırılmış Krediler sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Sn. Aydaş, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Devamını Oku
Gerçek Önal

Gerçek Önal

Yönetim Kurulu Üyesi

1975 doğumlu olan Gerçek Önal, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmasının ardından Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İşletme Hukuku alanında yüksek lisans (MBA) yapmıştır.Mesleki kariyerine özel bir hukuk bürosunda başladıktan sonra sırasıyla 2001-2008 tarihleri arasında T. Garanti Bankası A.Ş’de avukat, 2008- 2012 tarihleri arasında Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.’de Hukuk Müşaviri olarak çalışmıştır. 2012 yılında Fibabanka’ya katılan Önal; bugün Fibabanka A.Ş İcra Kurulu Üyesi, Baş Hukuk Müşaviri ve Fibabanka A.Ş Kurumsal Sekreteri olarak Hukuk Danışmanlık Hizmetleri, İcra Takip Hizmetleri, Dava Hizmetleri ve Hukuk Operasyon Hizmetleri alanlarından sorumlu olarak görevini sürdürmektedir. Sn. Önal, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Devamını Oku